טסטוסטרון

טסטוסטרון, הידוע גם כהורמון המין הגברי, נוצר באשכים. למרות השם שלו הורמון זה מיוצר גם בשחלות האישה, כמובן ברמות נמוכות בהרבה, ובהמשך נהפך להורמון נשי בשם אחר – אסטרדיול. רמת הטסטוסטרון חשובה מאוד להתפתחות והתיפקוד המיני אצל הגברים ולא רק.

 

מה זה טסטוסטרון ולמה זה חשוב?

טסטוסטרון מסייע לנערים בגיל ההתבגרות לפתח תכונות גבריות כמו כוח ושרירים, קול עמוק ושיער גוף ופנים. בנוסף לכך גברים צריכים את ההורמון הזה כדי לייצר זרע. בדרך כלל, רמות הטסטוסטרון מגיעות לשיאן בין הגילאים 18-21 ולאחר מכן יורדות בהדרגתיות – קצב ששונה מאדם לאדם. אם אתם חושבים שהטסטוסטרון סיים את תפקידו במיטה, תחשבו שנית. ההורמון הזה ממלא תפקיד חשוב בכל מה שקשור לבריאות הגבר. רמות נמוכות שלו עלולות להשפיע על האון הגברי, בעיות זיקפה, חשק מיני נמוך, איכות הזרע, דיכאון, עלייה במשקל, עייפות כרונית.

 

אז איך נמנעים מירידה?

הדבר הראשון שעולה לראש זה כמובן נטילת תוספים, שהופכים ליותר ויותר מבוקשים, במיוחד אצל ספורטאים. למרות זאת קיימות דרכים רבות אחרות שאיתן אפשר לא רק לשפר את כמות ההורמון – אלא גם דברים נוספים בבריאות הגוף.

 

פעילות גופנית

אחת הדרכים היעילות ביותר עבור אורח חיים בריא ולמניעת מחלות שונות היא פעילות גופנית. מעניין שהתעמלות ובפרט הרמת משקולות יכולות לעזור להגביר את כמות הטסטוסטרון. מחקרים רבים הוכיחו שגברים שהתעמלו באופן קבוע היו רמות טסטוסטרון גבוהות יותר מאשר אצל גברים שלא. הרמת משקולות זו הדרך הטובה ביותר להגברת הטסטוסטרון אם לטווח הקצר וגם לארוך.

 

תזונה נכונה

גם תזונה ודיאטה נכונה משפיעות על אורח חיים בריא ועל רמות הטסטוסטרון בגוף. מה שאתה אוכל משפיע על רמות ההורמון ולכן חשוב לשים לב למה שאתה אוכל. להלן מספר מוצרים שצריכתם מעלה את רמות הטסטוסטרון בגוף בעזרת ההרכב שלהם: טונה, אננס, ביצה ועד כמה שזה מפתיע שעועית. דיאטה המבוססת על מזון מלא בעיקר היא המומלצת ביותר, עם איזון נכון של שומן, פחמימות וחלבונים. מומלץ להימנע מצריכה מופרזת של אלכוהול וסמים.

 

סטרס וקורטיזול

מחקרים רבים מדברים על ההשלכות השליליות שיש לסטרס, אשר מעלות את רמות ההורמון קורטיזול. עלייה בהורמון זה עלולות לגרום לירידה בטסטסטרון, ממש כמו נדנדה – כשאחד עולה, השני יורד.

 

D שמש וויטמין

ויטמין זה הופך להיות אחד הויטמינים הפופולרים ביותר ברחבי העולם. מחקרים רבים מראים את החשיבות של ויטמין זה, אשר עלול להקפיץ את רמות הטסטוסטרון. חשיפה קבועה, אך בטוחה, לשמש תעזור לגוף שלכם לייצר ויטמין זה באופן טבעי, וכמובן אפשר למצוא טביליות בכל בתי המרקחת.

 

מנוחה ושינה איכותית

שינה טובה ואיכותית היא דבר לא פחות חשוב מתזונה נכונה ופעילות גופנית. היא עלולה גם להשפיע על רמות הטסטוסטרון. מחקרים הראו ששינה של 5 שעות בלילה הורידה את רמות ההורמון ב-15%. הכמות המומלצת משתנה מאדם לאדם אך מקובל שבין 7 ל-10 שעות.

 

חיי סקס

יש דברים נוספים שעלולים להשפיע על רמת הטסטוסטרון בגוף. דבר חשוב לא פחות חשוב הוא חיי הסקס, שמשחקים תפקיד חשוב באיזון הורמוני המין והטסטסטרון.

 

לסיכום

טסטסטרון הוא הורמון חשוב מאוד עבור גברים כמו גם עבור נשים. אצל גברים רמת הטסטסטרון מתחילה לרדת לאחר גיל 25 באופן טבעי וחשוב מאוד לאזן את רמת ההורמון בגופינו. אתה תשפר את בריאותך ואת גופך בו זמנית.

קמגרה-גל-7-יח
קמגרה ג'ל מקורי
הזמנה דיסקרטית

ויאגרה מוצרים

כאן בבית מרקחת Kamagra TLV
מוצרי ויאגרה על בסיס רכיבים טבעיים מן הטבע