טסטוסטרון

טסטוסטרון, הידוע גם כהורמון המין הגברי, נוצר באשכים של הגברים ובשחלות של הנשים. אומנם רמות ההורמון משתנות בין המינים, אך גם נשים מייצרות טסטוסטרון, שבהמשך נהפך להורמון המין נשי בשם – אסטרדיול. רמת הטסטוסטרון חשובה מאוד להתפתחות והתפקוד המיני של גברים, לכן גברים שסובלים מרמות טסטוסטרון נמוכות עלולים לסבול מקשיים בתפקוד המיני. במאמר זה נעסוק בחשיבות של הורמון הטסטוסטרון ובדרכים השונות לשמר את רמתו.

מה זה טסטוסטרון?

טסטוסטרון חיוני תכונות גבריות, כגון מסת שריר גדולה, קול עמוק ושיער גוף ופנים. בנוסף לכך, גברים זקוקים להורמון זה כדי לייצר תאי זרע תקינים ובכמות מספקת. בדרך כלל, רמות הטסטוסטרון מגיעות לשיאן בין הגילאים 18-21 ולאחר מכן הן יורדות בהדרגתיות – קצב שמשתנה מאדם לאדם. הורמון זה ממלא תפקיד חשוב בכל מה שקשור לבריאות הגבר. רמות נמוכות שלו עלולות להשפיע על האון הגברי, בעיות זקפה, חשק מיני ירוד, איכות זרע ירודה, דיכאון, עלייה במשקל, עייפות כרונית ועוד. לכן חשוב לנסות לשמר את הרמות הגבוהות של הטסטוסטרון ובמידת הצורך להיעזר בתכשירים ותרופות, במטרה לשפר את התפקוד המיני שלכם.

החשיבות של הורמון הטסטוסטרון

עם השנים ישנה ירידה טבעית ברמות הטסטוסטרון, כאשר בעשור החמישי ישנה ירידה חדה יותר. הירידה ברמות הטסטוסטרון מובילה לירידה בחשק המיני, עלייה בשומן הבטני, שינויים במצב הרוח, דכדוך, דיכאון, עייפות כרונית ופגיעה בזיכרון. הירידה ברמות הטסטוסטרון פוגעות באיכות החיים של הגבר ברמה הפיזית, הרגשית והמנטלית. מדובר לרוב על ירידה טבעית, הנגרמת כתוצאה מההזדקנות הטבעית של הגוף. אך בחלק מהמקרים, הפגיעה בייצור הטסטוסטרון נגרמת כתוצאה מבעיה בייצורו באשכים. הדבר עלול להיגרם כתוצאה מטראומה, טיפול כימותרפי ומחלות שונות. אופציה נוספת, היא ירידה שנגרמת כתוצאה מבעיה בהיפותלמוס ובלוטת ההיפופיזה, האחראיים על ייצור ההורמונים, שמעודדים את ייצור הטסטוסטרון באשכים. מצב מסוג זה עלול להיגרם כתוצאה מהידבקות באיידס או שימוש בתרופות מסוימות.

כיצד שומרים על רמות הטסטוסטרון שלכם?

אחת האופציות הפופולאריות כוללת טיפול הורמונלי, שנועד לסייע לעלות את רמת הטסטוסטרון באופן מלאכותי. טיפול זה נחשב ליעיל, אך מומלץ לנסות תחילה דרכים פשוטות ונגישות יותר. לפניכם מספר דרכים שיסייעו לכם לשמר את רמות הטסטוסטרון ואף לשמר את הבריאות הפיזית והמנטלית שלכם:

פעילות גופנית

פעילות גופנית בעצימות בינונית עד גבוהה, ובפרט הרמת משקולות, יכולה לסייע להגברת כמות הטסטוסטרון בגופכם. מחקרים הוכיחו שגברים שהתעמלו באופן קבוע נהנו מרמות טסטוסטרון גבוהות יותר מאשר גברים שלא הקפידו על פעילות גופנית קבועה. הרמת משקולות הינה הדרך הטובה ביותר להגברת רמת הטסטוסטרון, בין אם לטווח הקצר ובין אם לטווח הארוך. העצימות הגבוהה של האימון מובילה להגברת רמות הטסטוסטרון, דבר שבא לידי ביטוי בחשק מיני מוגבר, זקפה חזקה ויציבה ותחושה כללית טובה יותר.

תזונה נכונה

גם תזונה נכונה משפיעה על אורח חיים בריא ועל רמות הטסטוסטרון בגוף. מזונות שצריכתם מעלה את רמות הטסטוסטרון בגוף כוללים – דגנים מלאים, אגוזים מסוגים שונים, זרעים, פירות וירקות. דיאטה המבוססת על מזון מאוזן, המכיל את כל אבות המזון, היא המומלצת ביותר. מומלץ להימנע מצריכה מופרזת של אלכוהול וסמים, העלולים לפגוע בייצור הטסטוסטרון.

הימנעות מסטרס ולחץ נפשי

מחקרים רבים מדברים על ההשלכות השליליות של סטרס, אשר גורם להעלאת רמות ההורמון קורטיזול בדם. עלייה בהורמון זה עלולות לגרום לירידה בטסטוסטרון, לכן כדאי לקחת זאת בחשבון. מומלץ להשקיע בפעילויות שונות שנועדו לסייע לכם להתמודד בצורה טובה יותר עם לחץ נפשי, כגון מדיטציה, יוגה, הליכות ארוכות, טאי צ'י וכדומה. ככל שתהיו נינוחים ורגועים יותר, כך רמות הטסטוסטרון שלכם יהיו גבוהות יותר, דבר שישדרג את התפקוד המיני.

ויטמין די

ויטמין די נחשב לאחד הוויטמינים הפופולאריים ביותר ברחבי העולם. מחקרים רבים מראים את החשיבות של ויטמין זה, אשר מסוגל להקפיץ את רמות הטסטוסטרון. חשיפה קבועה, אך בטוחה, לשמש תעזור לגוף שלכם לייצר ויטמין זה באופן טבעי. אך מי שסובל מחוסר בחומר המוצא ליצירת ויטמין די, צריך להקפיד על צריכה של תוספי תזונה המכילים את הוויטמין ומאפשרים את ספיגתו המהירה והיעילה.

מנוחה ושינה איכותית

שינה טובה ואיכותית חיונית לשמירה על רמות גבוהות של טסטוסטרון. מחקרים הראו ששינה של 5 שעות בלילה הורידה את רמות ההורמון ב-15%. הכמות המומלצת משתנה מאדם לאדם, בהתאם לגיל ולנטיות המולדות. ברוב המקרים מדובר על 7 – 8 שעות שינה בלילה עבור אנשים מבוגרים, המעוניינים לשמר את רמות הטסטוסטרון שלהם.

חיי מין טובים

אומנם מדובר כאן על מעגל סגור, אך חיי מין טובים יכולים לסייע לכם רבות בשימור רמות הטסטוסטרון שלכם. לכן הקפידו על יחסי מין תכופים, שמספקים היזון חוזר ומעודדים את שימור רמות הטסטוסטרון. לצורך כך תוכלו להיעזר בוויאגרה וקמגרה, שישדרגו את חיי המין שלכם ויסייעו לשמר את רמות הטסטוסטרון.

כיצד תחליפי ויאגרה וקמגרה יכולים להשפיע על רמות הטסטוסטרון?

תרופת הויאגרה הגנריות אינן משפיעות באופן ישיר על רמות הטסטוסטרון שלכם, אך הן יכולות לסייע לכם להגביר את רמתו בדרך עקיפה. תרופות מסוג זה מגבירות את זרימת הדם לפין ומרחיבות את כלי הדם באזור, דבר שמוביל לזקפה יציבה וחזקה יותר. השיפור בתפקוד המיני, העלייה בביטחון העצמי והירידה ברמות הקורטיזול, כתוצאה מהפחתה משמעותית ברמות הלחץ – כל אלו מסייעים לעלייה ברמות הטסטוסטרון. כמו כן, בחלק מתחליפי הוויאגרה הטבעיים ישנם צמחי מרפא שונים, שיכולים לעודד את ייצור הטסטוסטרון.

למידע נוסף אודות קמגרה, לחצו כאן >>>

לסיכום

חשוב לשמור על רמות הטסטוסטרון ולהקפיד על חיי מין פעילים ומספקים. אנו בקמגרה TLV נשמח לסייע לכם בעניין ולייעץ לכם לגבי התכשירים שיסייעו לכם במשימה. צרו קשר!